West York Wrestling

 

 
2006
West York Wrestling
Booster Club
Elementary/Jr.
High Wrestling
Tournament
Results
March 12, 2006

8 and Under Division

45lbs.
1st-Michael Bracey, Puturnic
2nd-Ben Doll, South Western
3rd-Nathan Palmer



50lbs.
1st-Devin Argio, Beginning Champions
 2nd-Jarrett McConnell, Pleasant Valley
3rd-Austin Hocker, West York



55lbs.
1st-Wyatt Jennings, Solanco
       2nd-Gavin Smith, South Western
 3rd-Tyler Stauffer, West York



60lbs.
1st-Dylan Chatterton, Dover Youth
2nd-Marcus Lahr
3rd
-Dylan Bianco


65lbs.
1st-Guy Nitchman, New Oxford
2nd-Britton Shelton
3rd-Jacob Keese, Kennard Dale
          4th-Jac Gemmill, Red Lion


10 and Under Division

55 & 60lbs.
1st-Alex Scheidler, Central PA Allstars
2nd-Zack Clingan, Spring Grove
        3rd-Lake Laughman, Beginning Champions
4th-Tyler Weaver, Dallastown



65lbs.
1st-Ryan Scheidler, Central PA Allstars
2nd-Brock Aspea, Biglerville
       3rd-Shane Olson, Elizabethtown



70lbs.
1st-Joshua Collelo
2nd-Devin Davis, Sem W
3rd-Adam Dombrosky, Spring Ford
4th-Devin Sweitzer, West York


75lbs.
1st-Ian Brown, Hanover
   2nd-Jake Colello
3rd-Erik Meyer
4th-Luke Bailey, Biglerville



100lbs.
1st-Mason Bentzel, Papertown Pinner
2nd-Branden Stitt, Ship
3rd-Sam Speros, West York


12 and Under Division

70lbs.
1st-Sean Blanco, PV
2nd-Samantha Klingel, PV
3rd-Corey Moon, S. Will



75lbs.
1st-Ernest Klingel, Pleasant Valley
  2nd-Michael Dalhstrom, Pleasant Valley
3rd-Andrew Duncanson, Leonardtown
4th-Kyle Welker, West York



80lbs.
1st-Jeremy Rivera, E-town
2nd-Jason Dombrosky
3rd-William DelGrande, Kennard Dale
4th-Matt Faust



85lbs.
1st-Wesley McMullan, Northeastern
  2nd-Tanner Druck, Dallastown
3rd
-Denton Raab, West York


90lbs.
1st-Brooks Morrison, Dallastown
2nd-Josh Asper, Biglerville
    3rd-Kyle Stauffer, West York



100lbs.
1st-Tyler Fitzkee, BS
       2nd-Nathan Warner, Col.
  3rd-Bill Newman, Cumberland Valley
 4th-Austin Barley, Spring Grove



Unlimited
    1st-Bryton Barr, Mechanicsburg
2nd-Hunter Diehl
3rd-Robert Tanner, West York


Junior High Division

85-90lbs.
1st-Kyle Coleman, Dover
  2nd-David Faust, Blue Mountain
3rd-Nichael Blakney
4th-Max VanGunder, Clearfield



100-110lbs.
1st-Victor Bracey, Kennard Dale
       2nd-Josh Torres, Ship Rock Warriors
   3rd-Tyler Robinson, Kennard Dale
    4th-Joshua Burg, Dallastown



120lbs.
1st-Bryar Robinson, Kennard Dale
2nd-Ethan Graham, Ship Rock
   3rd-Jordan Stepandnick, Hempfield
4th-Adam Stoner, Columbia



130lbs.
1st-Dylan Duncanson, Lyndonville
2nd- Chad Savage, LD
3rd-Alex George, West York
   4th-Adam Fortney, Central Dauphin



140lbs.
  1st-William Landis, Dallastown
2nd-Victor Asencio, Ship Rock
           3rd-Michael English, Lower Dauphin
    4th-Nicholas Clingan, West York



152lbs.
1st-Ron Wetherson, Littlestown
2nd-John Morelli, West York
3rd-Tucker Fries, West York



165-185lbs.
1st-Jon Randolph, West York
2nd-Dan Zeiler, West York

www.westyorkwrestlingalumni.com
2013-14 West York Wrestling Alumni Website


NewsAlumni | Records | Alumni News | History | Photos | Home