West York Wrestling

 

 2007

West York Wrestling
Booster Club
Elementary & Junior High
Wrestling Tournament

March 3, 2007
West York Middle School

Results

8 & Under
45
lbs.

Michael Mitrega, Fallston-1
st

Nathan Townsley, West York-2nd

Preston Burns, Central-3rd

Bradley Sprinkle, Fallston-4th

50lbs.

Jeremy Oglevee, South Western-1
st

Hunter Failor, Dover-2nd

Brady Serina, Mechanicsburg-3rd

Andrew Griffin, Fallston-4th

55lbs.

Dillon Hippensteel, Northern-1
st

Trent Culver, Northern-2nd

Andy Miller, Fallston-3rd

Charlie Klecker, South Western-4th 

65lbs.

Drew Frassenei, Seagulls-1
st

Brian Griffin, Fallston-2nd

Tanner Sterner, Papertown Pinners-3rd

Riley Bakewell, McDonogh-4th

10 & Under 
55lbs.


Jared Miller, Bermudian Springs-1
st


Jacob Robinson, Central-2
nd

Casey Long, Dover-3rd 

75lbs.

Briton Shelton, Outlaws-1
st

Taylor Gardner, Papertown Pinners-2nd

Jacob Guinn, Papertown Pinners-3rd 

80/85lbs.

Taylor Gardner, Papertown Pinners-1
st

Kevin Griffin, Fallston-2nd

Dylan Fousnought, Northeastern-3rd

Gage Weyant, Northeastern-4th 

90lbs.

Evan Dohler, Fallston-1
st

Trey Baker, Papertown Pinners-2nd

Griffin Pfarr, Fallston-3rd

Nathan Gardner, West York-4th 

HWT

Corey Axe, Red Lion-1st

Adam Raab, West York-2nd

12 & Under
65lbs.

Eric Silvestri, Potermic-1
st

Tony Strathmeyer, West York-2nd

Artie Miller, Fallston-3rd

Zackary Butters, West York-4th 

80lbs.

Ted Marines, Outlaws-1
st

Francis Hendricks, St. Marys-2nd

Devin Sweitzer, West York-3rd 

85lbs.

Brandon Ansberger, Octorara-1
st

Bobby Wildasin, South Western-2nd

Nick Klecker, South Western-3rd

Kyle Welker, West York-4th 

100lbs.

Tristan Sponseller, Outlaws-1
st

Denton Raab, West York-2nd 

120lbs.

Austin Barley, Papertown Pinners-1
st

James Stodart, Young Guns-2nd

Corbyn Ness, Northeastern-3rd

Jacob Gemmill, Team Gemmill-4th 

Jr. High
90lbs.

Mason Quickel, Ephrata-1
st

Michael Koser, Twin Valley-2nd

John Riedel, West York-3rd

Dennis Parks, Brandywine Heights-4th 

100lbs.

Ronnie Honickel, Blair-1
st

Josiah Bull, Downingtown-2nd

Kyle Stauffer, West York-3rd

Ryan Randolph, West York-4th 

110lbs.

Nick Blakney, Red Lion-1
st

Dylan Lesher, Brandywine Bullets-2nd

Mike Klecker, South Western-3rd

James Gemmell, Coatesville Raiders-4th 

120lbs.

Tyler Heerman, Fugett-1
st

James Stoudart, Young Guns-2nd

Roman Sarangoulis, Governor Mifflin-3rd

130lbs.

Billy Parks, Brandywine Heights-1
st

Robert Axe, Red Lion-2nd

Mike Severia, Fugett-3rd

Sawyer Quick, Twin Valley-4th 

140lbs.

Josh Kukorlo, West York-1
st

Josh Farra, Puternic-2nd 

152lbs.

Mike McIntyre, Brandywine Heights-1
st

Buck Kaufman, Eastern York-2nd 

185lbs.

Drew Savangoulis, Governor Mifflin-1st

Braxton Shive, Red Lion-2nd


www.westyorkwrestlingalumni.com

2013-14 West York Wrestling Alumni Website


NewsAlumni | Records | Alumni News | History | Photos | Links